Sezóna č. 15 středního státu Tennessee poslala největší šok přesto v turnaji NCAA v pátek, klepal z druhého semenného Michigan State 90-81 v prvním kole. Reggie Upshaw získal 21 bodů, aby vedl Vyvážené Blue Raiders (25-9), kteří vypnuli hráče roku kandidáta Denzella Valentina. Střední Tennessee nikdy nevyhnul Sparťanům (29-6) v jednom z největších rozrušení od začátku turnaje v roce 1985.

Byl to již osmý čas, kdy Sezóna ztratila číslo 15 a nejprve od Floridy Gulf Coast porazil Georgetown v roce 2013. Eagles pokračoval do turnaje Sweet 16.NCAA naživo: Michigan State Falls a Havaj rozrušuje Kalifornii Čtěte více

Michigan State vyhrál Velké deset pravidelných sezon a titulů turnajů, a Byl zařazen do země č. 2.Dokonce i jako druhé semeno si mnozí z nich vybrali za favority na výhru na Východ, částečně kvůli historii post sezónního tréninku Tom Izza. Matt Costello splnil kariéru nejlépe 22 bodů pro Sparťany, ale Nebylo dost na to, aby vyrovnal Valentinovo bídné odpoledne. Senior měl 13 bodů a 12 asistencí, ale měl také šest obratů – jeden z nich přišel se Sparťany za 79-76 a méně než tři minuty. Michiganský stát měl dvakrát šanci navázat Hra po tom, ale Valentine vynechal otevřený 3 z vrcholu klíče, a Bryn Forbes vynechal další.Modrí lupiči nakonec vstoupili na back-to-back runouts, aby zřídili nějaký dýchací místnost, a pak si vydělali poslední pár vteřin mimo čas. Giddy Potts přidal 19 bodů a Darnell Harris a Perrin Buford skórovali 15 bodů , Protože americká mistrovská konference Blue Raiders vyhrál svůj první zápas NCAA Tournament od roku 1989. Ne že by předtím neučinili prohlášení: Kentucky porazili v prvním kole v roce 1982.

P> Sparťané nikdy nevypadali zastrašovaně. V úvodních minutách vyrazili na 15-2, aby utišili fanoušky Michigan State v budově, pak pomalu dostali Syracuse a fanoušky Daytona na jejich stranu. Michiganský stát se nikdy nedařil ani po celé zemi první polovina.Valentine byl osedlý se dvěma fauly a stal se neúčinným a backstour Forbes a Eron Harris se spojil na čtyři obraty při řízení jediného bodu. Valentine frustrace dosáhla svého vrcholu poté, co se odhodlala zpětnými obrátkami Druhá polovina. Během přestávky ve hře as modrými lupiči vedoucími 51-43, Valentine se vrátil ke svému týmu a házel rukama do podlahy. Michigan State pomalu ořízl vedení na 65-64 na Koš Costello s osmi minutami na hraní, ale Blue Raiders zaznamenali na svých příštích šesti cestách dolů podlahu, aby si udrželi vedení. Zůstali na tom i zbytek cesty.Bylo to poprvé, co Sparťané, těžce favorizováni k dosažení finálové čtyřky, byli odrazeni od turnaje v prvním kole od roku 2011. Štěpán F Austin 70, Západní Virginie 56 Thomas Walkup zaznamenal 33 bodů a 14. místo -seeded Stephen F Austin čelil West Virginia plný soudní tlak s některými jeho vlastní tvá obrany obličeje, vytahovat z robustní, 70-56 první-kolo rozrušení třetí-semená horolezci v pátek večer v turnaji NCAA. Lumberjacks (28-5) vedli nejdelší vítězný obrat národa na 21 zápasů a v neděli v Barclays ve druhém kole Východního regionu čelí buď šesti semenům Notre Dame nebo č. 11 Michigan.

Horolezci (26-9) a dřevorubci hráli fyzickou obranu od hrudi k hrudníku a neochvějovali jen každý výstřel, ale každý průchod.Ani jeden z týmů nezastřelil více než 31 procent. Walkup, dvakrát hráč Southland Conference roku, se dostal na zuby obrany Západní Virginie a vydal se na trať 20 krát. On udělal 19, včetně dvou, aby to bylo 60-47 s 5:15 odešel ve druhém po západní Virginie trenér Bob Huggins ‘škádlení na úředníky kreslil technické na horolezci. Když Clide Geffard zabouchl domů Ale-oop, aby to bylo 66-54 s 2:40 vlevo, Lumberjacks ‘purpurově-oděné přívrženci řval, vědět, že největší vítězství v historii programu byl úplný, ale kompletní. Západní Virginie přišel v čele národa V kradech za hru pod 10 let. Stiskněte Virginii, horolezci nazývají to, ale setkali se se svým zápasem v Stephenu F. Austinovi. Lumberjacks vedou národ v obrátkách vynucených téměř na 19 za hru.Otočili přes Západní Virginii 22 krát.

Ve třetím přímém vystoupení NCAA pod trenérem Bradem Underwoodem získal Stephen F. Austin v prvním kole podruhé.

Horolezci z Big 12 se stalo prvním semenem No3, které bylo vyloučeno z pole 68 a připojilo se k No2 semenu Michigan State a No4 semen Kalifornie jako největší páteční překvapení poražených. West Virginia byla vyzvána k 15 faulům a otočila míč Více než 12krát v první polovině. Ve všech faulách měl Huggins a fanoušci WVU dychtiví a Stephen F.Austin použil 12 volných hodů – v 19 pokusech – pomáhal s polovičním vedením 31-28, zatímco střelil 29 procent z pole. Lumberjacks zaznamenal první sedm bodů druhé poloviny a vedl Na 38-28.Hawaii 77, Kalifornie 66 Zlatí medvědi hráli bez populárního asistenta trenéra Yann Hufnagel, propuštěn uprostřed obvinění ze sexuálního obtěžování a ztrátu předního gólmana Tyrone Wallace, který zlomil ruku ve středu v praxi.Jako kdyby medvědi (23-11) potřebovali další překážky, strážný Jabari Bird měl během záchvatů zpětné křeče a nikdy se nehrál. Válečníci byli 0-4 v předchozích vystoupeních NCAA, poslední v roce 2002. Quincy Smith získal 19 bodů, Roderick Bobbitt měl 17 bodů a Štefan Jankovič 16 pro šampiony pravidelné sezóny a turnaje Big West Conference. Havaj (28-5) použil silnou první polovinu od Jankovic, který vedl až 11, a pak vydržel Jankovičovy faulové problémy v druhé polovině díky hlavně Smithovi. Smith zaznamenal 11 bodů ve druhé polovině A zapnul Hawaiho náraz v polovině cesty po Kalifornii táhl do jednoho. Jordan Mathews vedl Kalifornii s 23 body.

Vzhledem k absenci Kalifornie potřebovala, aby její zdravé hvězdy byly v jejich nejlepším a Selhaly.Jaylen Brown byl nešťastný střelba z 1/6, uskutečnil sedm obratů a udeřil se 6:22 doleva a Medvědi se zastavili o osm. Ivan Rabb měl dvojitý double s 13 body a 12 doskoky, ale byl pronásledován do vnitrozemí celé hry. Medvědi byli jen 3 z 19 na 3-pointers, všichni pocházejí od Mathews. To by mohlo být konečná hra pro Brown a Rabb jestliže oni rozhodnou se skákat do NBA a může přinést více zkoumání Martinova stav Protože škola už přezkoumává jeho odpověď na situaci Hufnagla.

Válečníci byli 0-4 v předchozích vystoupeních NCAA, poslední v roce 2002. Havajova schopnost odolat druhému Calovi Poločas byl překvapivější, jelikož Jankovič strávil téměř 13 minut na lavičce.Jankovic skončil s 16:41 a válečníci vedli osmičkami poté, co zvedli třetí a čtvrtou faulu o 20 sekund. Když se vrátil se zbývajícím 3:46, bojovníci měli vedení 66-60. Smith byl velký důvod, proč Havaj dokázal tak dlouho držet Jankovič na lavičce. Smith zaznamenal osm z Havajových 15 bodů v průběhu 6 ½ minutového úseku, kdy se Warriors vrátili až o 11 až poté, co Medvědi vyskočili na 47-46 na tříbodové hře Kamerona Rookse s 11:56 vlevo.