Rémi Garde se potěšilo, když viděl správného ducha návratu do týmu Aston Villa, ale výsledek byl stále stejný.Villa zůstává určena k odchodu z Premier League po této porážce u Stoke. Garde veřejně zpochybnil závazek některých svých hráčů s ohledem na výkon proti Liverpoolu naposledy, s porážkou 6-0 nejslabší domácí klubovou ztrátu za 81 let. Možná, že tato slova Garde, jen s jednou změnou – Alanem Huttonem pro Micaha Richardsa – vypadala mnohem lépe, zvláště během prvního poločasu na Britannia Stadium.

Ale jejich měkká podbradka se vrátila na začátku druhého poločasu a stálo se tak, když Marko Arnautovic udeřil dva góly, první z pokutového bodu, a ukládal Stoke pohodlně vpředu s 56 minutami.

/ / p>

Bylo by snadné, aby se Villa rozpadla, a jestli by mohl hrát Philip Wollscheid hned po hodině, mohli by se tam dostat, ale vykopali a ukázali nějaký vzácný boj a vytáhli branku přes Leandro Bacuna zbývajících 11 minut.

Garde, viditelně unavený, se snažil zůstat u pbeat a vyzval všechny v Aston Villa, aby se držely spolu pro zbývajících 11 zápasů z toho, co bylo náročné kampaně Premier League. “Viděli jsme tým, který měl správného ducha, což nebylo tomu tak v předchozí hře,” řekl manažer Vila. “V této hře jsme se tak hluboce nepodařili, že jsem očekávala něco jiného a tým měl lepší tvar.

“Víme, že jsme tým, který obtížně uspěje na góly, nemáme mnoho bodů.Pokud můžeme zastavit opozici tak dlouho, jak to dokážeme, je to pro nás šance. Plán měl bránit velmi dobře a možná vytvořit jednu nebo dvě příležitosti. Prvních 45 minut jsme to udělali dobře, ale ve druhé polovině jsme začali špatně. Krátce jsme ukázali křehkost a pak jsme skončili. Když uděláte dva góly jako doma, je obtížné se vrátit do hry, ale udělali jsme to.

“Duch týmu byl lepší. Byla to spíše otázka kvality, spíše než větší úsilí. Je to velmi těžké období pro hráče, fanoušky, samozřejmě i pro mě. Musíme však zůstat tak solidní, jak jen můžeme, a mít takovou solidaritu, jakou můžeme mít. K dispozici je 11 her – 33 bodů. Je stále možné, že můžeme vyhrát dostatek her, abychom byli v bezpečí.Zatímco to je matematicky možné, věříme, že to ještě dokážeme. “

Mark Hughes, manažer Stoke, cítil, že jeho tým někdy tvrdě pracoval, ale byl vděčný za tři body. Řekl: “Myslel jsem si, že jsme si udělali čas, abychom se vydali, ale v první polovině jsem byl spokojen s tím, co jsme vyrobili, třebaže jsme možná potřebovali větší intenzitu a trochu dynamiku.” “Myslel jsem, že to je to, co my dostal se v druhé polovině. Začali jsme s dobrým úmyslem po přestávce a skórovali dva góly rychlého střelby a odjeli jsme od nich zápas.

“Oni měli kouzlo pozdě, i když jejich cíl neměl stát – to bylo jasně házet dříve v pohybu.Dostali jsme do našeho boxu nějaké dlouhé míče a my jsme to museli bránit. “” Mohli jsme si je zase odvézt dřív a udělali jsme to pohodlnější, ale teď máme ve středu jinou domácí hru. z toho budeme hledat také tři body. “