Loni o takovém čase řešil Dominik Graňák (32) otázku své budoucnosti. Zdravotní problémy ho brzdily v kariéře a nevěděl, kdy se k hokeji vrátí. Do sezony nakonec naskočil v listopadu a zakončil ji účastí na mistrovství světa v Česku. Dnes má úplně jiné starosti. Po pěti letech se rozhodl pro návrat do švédského klubu Rögle.

Obránce DOMINIK Graňák již začal s letní přípravou na novou sezónu, kterou stráví v Rögle
Jeden z nejsympatičtějších Slovenská hokejistů dostal nabídku ze švédského týmu z nejvyšší soutěže, kde již působil během sezóny 2009/10 a se zástupci severského klubu se dohodl v krátkém čase. “Měl jsem i nabídky z KHL, ale ani jedna nebyla z klubu, který by mě lákal. Přitom tamní hokej mi vysloveně seděl. Výborný se však hraje i ve Švédsku. Navíc, na severu jsem se cítil výborně. Lidé byli ke mně vždy milí , “řekl Graňák.

S jeho staronovým týmem podepsal smlouvu na dva roky. “Na Rögle jsem vždycky rád vzpomínal. Všechno tam bylo fajn. S více lidmi z klubu jsem zůstal iv kontaktu,” přiznal Graňák, který v zemi “tří korunek” působil i ve Färjestad a Linköpingu. S prvním jmenovaným týmem získal dokonce titul.

Zkušený obránce si doma vychutnává léto a přípravu na novou sezónu. Trenčan zavítal na turnaj hokejové přípravky povzbudit i malé talenty, kde patřil k největším lákadlům pro děti. Zahrál si s nimi dokonce i hokejbal. “V minulosti jsem ho ‘mastil’ velmi často, dokonce jsem ho měl i jako součást letní přípravy. S klukama jsme chodívali na stadion a trénovali i při hokejbalu. To však bylo ještě za dob Paľa Demitry. Byli jsme taková partička Branko Radivojevič, Tomáš Kopecký, já. Pak se to ale jaksi rozpadlo a od té doby jsem hokejbal prakticky nehrál, “konstatoval.