Jako bývalý cyklista, Lance Armstrong, který byl přijat do televize pomocí nezákonných pomůcek, jsou slyšet miliony hlasů, kteří volají na další testy a kontroly, zejména krevní testy. ITF Stuart Miller přiznal, že ITF dělá vše pro to, aby tenis byl čistý, ale ještě nemá důkladný a hluboce sofistikovaný řídící systém, jako je jízda na kole.

Chybějící krevní testy

Takový program je také velmi nákladný. Například v roce 2011 absolvoval ITF testy jen 1,3 milionu dolarů, což je téměř polovina vítězů singlů v Melbourne. Zejména chybí krevní testy.

V roce 2011 byly provedeny testy ITF 2150, ale pouze 31 z nich krvácelo.Kromě hlavních turnajů a zejména v soukromé soutěži neexistují žádné zkoušky.

Zatímco cyklistika v roce 2011 činila průměrně 9 výletů, tenis jen tři nebo čtyři.V zmíněné sezóně prověřili 642 hráčů, ale pouze 132 z nich mimo turnajů.

Švýcar Roger Federer tvrdí, že nic nenamítá proti krevním testem a nepřekáží mu, kdyby jich bylo víc.

Američanka Serena Williamsová, která po zraněních a dlouhých měsících bez tenisu v pokročilejším věku zázračně ožila a válcuje jako za mlada, neměla v letech 2010-2011 žádný krevní test, přestože vyhrála Australian Open i Wimbledon.

Skot Andy Murray přímo volá po zvýšení kontrol a říká, že odhalení v případě Armstronga je šokující, a nerad by se dožil nějakých hrozných překvapení v tenise: “Naštěstí tenis nemá takový image jako cyklistika, ale nemáme ani tolik kontrol. Sešli by se zejména v prosinci, v přípravě na Austrálii, před novou sezónou, “řekl svěřenec Ivana Lendla.O tři i půl milionu méně

“Věřím, že v této sezóně 2013 jich bude víc,” slíbil Miller v Melbourne. Ve srovnání s bohatým tenisem minula cyklistická unie na dopingové kontroly 4,7 milionu dolarů za rok, tedy o tři a půl milionu více, pravda, pověst cyklistiky a odhalené případy si to vyžádaly.

exempláře a na skandální odhalení u hvězd v tenise by tento sport určitě značně poškodily, ale je načase jednat, neboť tak jako nelegální sázení, i doping je metlou sportu a raději případy odhalit, potrestat a sport očistit, jak žít S podezřeními a nedůvěrou.