BRATISLAVA. Hokejový turnaj Euro Ice Hockey Challenge v Grazu, na kterém se Olympijský výběr Slovenska představí během tří dnů od čtvrtka 9. února do soboty 11. února, bude pro mnohé hráče výbornou příležitostí vyzkoušet si a otestovat své dovednosti na mezinárodním fóru.Před blížícím se vrcholem sezóny jim taková konfrontace podle jejich vlastních slov přijde vhod.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Slovenský olympijský tým čeká turnaj v Grazu, trenér musel udělat osm změn

Jedním z hráčů, kteří si seniorský dres slovenského oblečení poprvé je také Matúš Sukeľ. “Nominace mě překvapila a zároveň potěšila. Zejména po tom, co se nám momentálně v Mikuláši herny velmi nedaří.To je důvod, proč mám svou roli, abych chtěl udělat chuť, “řekl 21letý kluk z Liptovského Mikuláša.” Máme mladé hráče a chtějí se objevit. “Radovan Puliš, slovenský útočník

” Věřím, že ukážu svého trenéra v dobrém světle. Je to dobrá konfrontace pro mě, “dodal Skeel.

Sucker se prožívá velmi turbulentní sezónou.Kromě Tipsport Ligy se představil i v několika zápasech KHL, teď si zase vyzkouší zápasy na reprezentační úrovni. “Je pravdou, že jsem tento rok rozlítaní, ale vždy je to krok vpřed. Ať už přechod z Liptovského Mikuláše do Slovanu nebo i nyní do reprezentace,” konstatoval Matouš Sukeľ.

O něco zkušenější Radovan Puliš se ve volba se objeví podruhé. Loni v Innsbrucku, kde Slováci na tomto turnaji triumfovali, patřil mezi opory.

“Jsem rád, že jsem se opět dostal do olympijského výběru. Beru každou příležitost v reprezentaci za výzvu a věřím, že se dostanu do ‘ “řekl Puliš.Olympijský výběr Slovenska na srazu (6 fotografií)

Lídr ofenzívy HKM Zvolen věří, že své střelecké schopnosti přenese i do reprezentace, i když se svou aktuální formou velmi spokojen není.

“Z mé strany by to mohlo být lepší, ale potřebuji se nakopnout a věřím, že to přijde právě v Grazu. Na turnaj se velmi těším, po All-Stars víkendu to bude zase něco jiného,” konstatoval Puliš. Opět by měl patřit mezi lídry na ledě i v kabině.

Pohled do ní mu po příchodu napovídal, že by tento turnaj mohl pro Slovensko dopadnout znovu výborně. “Máme mladé hráče, vyhlídky a chtějí se objevit.Věřím, že budeme moci opět vyhrát. Tento tým má toto, “dodal 25letý útočník.