Zrušení pátečních cyklistických závodů Okolo Frankfurtu jako prevence před možným teroristickým útokem se setkalo s různými reakcemi mezi účastníky akce. V současnosti nejlepší německý cyklista John Degenkolb, který žije ve Frankfurtu a byl jedním z favoritů na vítězství, byl velmi zklamaný. “Jako bych dostal kladivem po hlavě. Je strašné, že někdo má takovou moc, že ​​přinutí organizátorů zrušit závody. Jsem však presvšdčený, že toto není konec a závody budou v budoucnu pokračovat,” uvedl Degenkolb (Giant-Shimano), vítěz letošních závodů Paříž-Roubaix i Milán-San Remo.

Trojnásobný mistr světa v časovce Tony Martin (Etixx-QuickStep, na ilustrační snímku TASR) také zůstal v šoku, když se dozvěděl o zprávě z Frankfurtu: “Je to strašné a šokující zároveň, že se závodníci mohli stát potenciálními oběťmi útoku teroristů. Je mi líto všech, kteří se zodpovědně připravovali na závody a teď o ně takovým způsobem přišli, “říkal Martin, který se v těchto dnech účastní závodech Kolem Romandie. Další německý cyklista Fabian Wegmann (Cult Energy) zveřejnil na sociální síti silný odkaz, přičemž použil známý anglický vulgární výraz: “Žádné závody Eschborn! Do pekla s teroristy!” Jeho krajan z týmu Sky Christian Knees byl o něco smířlivější: “Smutné, ale bezpečnost nadevše.”

Ředitel závodu Berns Moos-Achenbach to vysvětlil takto: “Je mi to velmi líto, ale nebezpečí bylo příliš vysoké.”

Podle hesenského státního kriminálního úřadu závody ve Frankfurtu musely být zrušeny pro podezření z možného útoku na lidi. V blízkosti trati našla policie střelné zbraně, střelivo a také chemické látky, které se používají k výrobě výbušnin. Zároveň zatkli islámského extremistu a jeho manželku, protože ve svém domě v blízkosti závodů shromažďovali nebezpečný explozivní materiál. Představitelé ozbrojených složek, kteří měli mít na starosti bezpečnost na této akci, připustili možnou spojitost s teroristickým útokem během nedávného maratonu v Bostonu. Závody Eschborn Frankfurt měli mít na 1. května účast přes 200 závodníků. Jejich trasa měla vést přes pohoří Taunus a také přes Oberursel, kde žije zadržen islamistický pár.