Italský fotbalový mistr Juventus Turín ještě nikdy neměl tak špatný ligový start. V prvních dvou kolech Serie A zaznamenal dvě prohry, když nejprve doma padl s Udinese 0: 1 av neděli prohrál na hřišti vicemistra AS Řím 1: 2.

Slovenský reprezentant Norbert Gyömbér v dresu “vlků” do souboje nezasáhl a absolvoval ho na lavičce náhradníků. Úřadující italský mistr naposledy vstoupil do ligy dvěma prohrami za sebou v roce 1941, kdy se taková nepříjemnost stala Boloni. “Stará dáma” přitom na Apeninském poloostrově poslední roky dominuje a mistrovský titul z minulé sezony byl pro ni čtvrtým v řadě (celkem 31.).

Pod triumf “vlků” se gólově podepsala dvojice bosenských reprezentantů – miralem pjanić skóroval v 61. minutě z přímého kopu ao 18 minut později se Edin Džeko prosadil hlavičkou. Hosté betclic IT dohrávali deset, když červenou kartu viděl francouzský obránce Patrice Evra v 78. minutě a již o pár vteřin nato inkasovali z hlavy Džeka. V 89. minutě sice zkorigovali po zásahu Paula Dybalu, ale více už neudělali. Už v 66. minutě ještě viděl červenou kartu z lavičky Rubinho za nesportovní chování.

Navzdory dvěma prohraju zachovává trenér “zeber” Massimiliano Allegri “klid Angličana”. “To, že máme na kontě nula bodů, mě neznepokojuje. I to se ve fotbale stává. Ano, budeme to muset dohnat, ale máme čas i kvalitu, aby se nám to podařilo. Musíme si zachovat klid, čisté hlavy a překonat to, co děláme špatně, “citovala agentura Reuters kouče účastníka skupinové fáze Ligy mistrů 2015/2016, ve které jeho tým v mimořádné silné skupině D vyzve Manchester City, FC Sevillu a Borussii Mönchengladbach.

Juventusu chybí pro zranění několik opory, a proto mu padne vhod reprezentační přestávka. “Když se po ní vrátíme, už by měl být k dispozici Claudio Marchisio, a ani Sami Khedira už nebude daleko od návratu. Alvaro Morata bude v lepší kondici a Juan Cuadrado, Mario Mandžukič i Dybala již budou více s týmem sehraní,” dodal Allegri .