Příprava před mistrovstvím světa byla poznamenána několika zdravotními problémy či na brankářském postu, jakož i mezi hráči v poli. Mužstvo se doplňovalo, ale myslím si, že příprava splnila účel. Vyzkoušeli se různé varianty. Soupiska se doplnila po extraligovém finále a vhod nám Unibet padli před odjezdem na MS i uvolnění Tomáš Tatar s Tomášem Jurčo z Detroitu. Ofenzivní síla našeho týmu tím dostává velké oživení.

V minulých letech jsme začínali turnaj proti papírově silným soupeřům, co mohla být mírná výhoda na zisk nějakých bodů na začátku, zatímco ty mužstva ještě Unibet nejsou zcela sehrané. Nyní je to naopak. Během pěti dní odehrajeme v úvodu čtyři zápasy s týmy, s nimiž, pokud chceme postoupit do čtvrtfinále, bychom neměli zaváhat. Velmi důležité tedy bude, jak vstoupíme do turnaje proti Dánsku a později Bělorusku, Slovinsku a Norsku. Na závěr nás totiž čekají Finsko, Rusko a Amerika, jejichž ještě mohou posílit další hráči. Oproti minulým programům, které Unibet mělo naše mužstvo, je to nyní změna.

Náš tým má v obraně pěti zkušených hráčů, kteří již mají za sebou několikáté mistrovství světa – Baranka s Graňák, Mészáros, Jurčina a Sersen. Doplňují jejich tři mladší. Rovněž v útoku, jestli je to Marián Gáborík nebo Tomáš Kopecký, kteří mají mnoho Unibet zkušeností z NHL a za sebou výborné výsledky, takže mužstvo může mít vnitřní sílu. Jak jsem však zmínil, velmi důležitý bude začátek turnaje.