TRENČÍN – Hokejisté HC Nové Zámky se stali posledních osmi hráči, kteří se hrali Tipsport League 2016/2017.V nedělním utkání závěrečného kola základní části prohráli na ledě Dukly Trenčín 1: 2 po prodloužení a vydreli tak kýžený bod, který jim stačil k postupové definitivně.

Nové Zámky splnily svůj cíl, když dokázali dotáhnout zápas do prodloužení a urvat tak poslední místenku do play off.V konečné tabulce obsadili 8. místo, což znamená, že ve čtvrtfinále narazí na vítěze dlouhodobé části Banskou Bystrici.

 Dukla, která potřebovala v přímém souboji o poslední místenku nad Novými Zámky vyhrát v řádném hracím čase, skončila na deváté příčce a bude bojovat v baráži o setrvání v nejvyšší soutěži. V ní bude o záchranu hrát i svačiny Liptovský Mikuláš, o postup do TL budou usilovat finalisté play off Budiš I. ligy HC 07 Orin Detva a HK Skalica.

Závěrečné 54. kolo určilo i zbylé dvojice 1. kolo play off. Úřadující mistr z Nitry se setká se sedmým Popradem a třetí Košice čeká ve čtvrtfinále Martin.Skončil na šestém místě v tabulce a ukázal na “kamzík” ve prospěch Martincansových lepších zápasů. Již bylo jasné, že čtvrtá Žilina se setkala s pátým Zvolenem. První kolo utkání se začne ve čtvrtek 16. března, kdy se zahajují hry Banská Bystrica – Nové Zámky a Nitra – Poprad.

Přijďte na mladé hokejisty ve světových pohárech mladších 18 let! Július Pénzeš, trenér Trenčín: “Je mi líto, že jsme našli naši uprchlicovou jízdu před takovou kulisou. Myslím, že nám chybělo i sportovní štěstí, protože před prvním brankovým cílem jsme měli tři nebo čtyři kola.Usadili jsme cívku, ale chyběli jsme síly. Sport je stejný a musíme blahopřát našim soupeřům k utkání. My se soustředíme na baráž, protože je naše povinnost zůstat v extralize. ”

Toto video není ve vaší zemi dostupné.

Štefan Mikeš, trenér nových Zámků: “Začalo se poměrně opatrně, nikdo nechtěl udělat chyby, a proto ani šancí nebylo mnoho. V druhé třetině jsme byli aktivnější, využívali jsme je a my jsme skórovali. Ve třetí části vsadil soupeř na ofenzívu, zatlačil nás a udělali jsme chyby, a tak protivník vyrovnal. Nicméně jsem rád, že jsem splnil úkol. “
Toto video není ve vaší zemi dostupné.

ulková.