DETROIT – Slovenský lední hokejista Tomáš Tatar vystřelil v sobotu večer NHL v Detroitu v Chicagu. Pod triumfem Red Wings v poměru 4: 2 podepsal dva cíle včetně vítěze a přidal jednoho asistenta. Blackhawks nepomohl Mariánovi Hossu pomoci.

Tatar měl prsty ve všech čtyřech cílech “Red Wings”. Xavier Ouellett je 1 – 1 porážka Corey Crawford je 17 – minutový volný kop. Osm vteřin před první sirénou vlekl rychlý zlom na pravém křídle, na jehož konci Andreas Athanasiou poslal Detroit do vedení. Ve druhém čtvrtletí dokončil slovenský útočník další úder blesku z domova, když dorazil na brankovou síť Henrik Zetterberg. Nakonec se ukázalo být vítězným cílem . “Měla jsem trochu štěstí.Na poprvé jsem netrefil puk, ale měl jsem dostatek času, abych se dostal k dorážce, “ popsal situaci Tatar, jehož prohlásili za druhou hvězdu utkání.

Čtyři a půl minuty před koncem za stavu 3: 2 přidal i svůj druhý gól v zápase a opět po akci Zetterberga. Tatar si nakorčuľoval na přihrávku švédského centra a nedal šanci Crawford . Uzavřel tak skóre duelu, vítězstvím si Red Wings napravili chuť po předešlých čtyřech prohrách na kluzištích soupeřů.Jejich šance na postup do play off je však už jen v teoretické rovině, v tabulce Východní konference figurují na předposledním místě, přičemž na postupové příčky ztrácejí 12 bodů. “Byl to pro nás náročný trip, takové výsledky jsou nepřijatelné. Nehráli jsme dobře, hodně jsme toho neukázali. Potřebovali jsme toto vítězství,” zdůraznil Tatar, který si navýšil tohtosezónne konto na 33 bodů (17 gólů a 16 asistencí).

“Je to vždycky takový boj proti Chicagu, a zatímco hrajeme na jiných konferencích, mezi námi stále existuje soupeření.Fanoušci byli úžasní, vytrvale nás povzbuzovali, zasloužili si vidět nás hrát tímto způsobem, “ řekl pro Detroit Free Press 26letý Tatar, který během 18 minut na ledě vyslal dohromady čtyři střely a duel dokončil se třemi plusko.

Detroit v důležitých momentech podržel i brankář Jimmy Howard, který ve svém prvním startu od 20. prosince předvedl 24 úspěšných zákroků. v zápase se představili až čtyři Slováci. v dresu hostů nastoupil kromě Hossy i Tomáš Jurčo , v souboji proti svému bývalému klubu však nebodoval a stále čeká na první body v této sezóně. Naprázdno vyšel i jeho spoluhráč Richard Pánik. Blackhawks tak přiliš o osemzápasovú bodovou šňůru na ledech soupeřů.