Southgate, který byl povýšen z Under-21, aby dohlížel na seniorskou stranu poté, co byl tento týden po jednom zápase a 67 dnech na starosti ukončen smlouvu s Samem Allardycem, souhlasil, že vstoupí do porušení po zbytek kalendářního roku. Šéf FA byl líto, že Sam Allardyce ztratil Anglii zaměstnání na celý život Přečtěte si více

Rooney uvedl tento měsíc, že ​​má v úmyslu odejít z mezinárodního fotbalu po finále Světového poháru v roce 2018, ale byl znovu jmenován kapitánem Allardyce. hledat ujištění od prozatímního manažera po bouřlivém nemnoho dnů jak k jaké roli on by hrál v příštích čtyřech hrách.

Tyto obavy byly předány Southgate, kdo řádně telefonoval Rooney ve čtvrtek informovat 30-rok \ t -než zůstane nedílnou součástí set-upu i přes lhostejnou podobu nedávného hráče.Rooney, kterého Allardyce navrhl, aby hrál „kdekoli chce“ na Slovensku, byl v sobotu vyřazen na lavičku za vítězství 4-1 proti Leicester City a ve čtvrteční večer proti Zoryi, se svým manažerem José Mourinho, který navrhl, aby byl zpozdil se neskutečným zraněním v zádech.

Stálý národní manažer si však přál udržet v rámci senior party úroveň kontinuity a vzal na sebe zpětnou vazbu od svého koučování – Sammy Lee a Martyn Margetson byl zadržen z allardyceho týmu v zákulisí – a dalších zavedených hráčů v týmu před tím, než se rozhodl.Oni všichni chválili Rooneyův vliv jako vůdce a jeho vliv na a pryč hřiště, potvrdit co Southgate sbíral zatímco sledoval tréninková zasedání a zápasy pod Royem Hodgsonem a Allardyce.

Southgate dělal žádné tajemství jeho víry \ t mu chybí zkušenosti, aby se této role na plný úvazek, ale pokud se mu daří v jeho čtyři hry na starosti, on bude figurovat na seznamu fotbalových svazů pro stálého nástupce.Arsène Wenger a Eddie Howe jsou silně zastoupeni v myšlení hierarchie, i když Arsenal mohl přesvědčit Francouze, aby podepsal novou smlouvu o prodloužení pobytu na stadionu Emirates Stadium nad příští léto a Howe veřejně zdůraznil, že vděčí za svou loajalitu Bournemouth. může tlačit Wayne Rooney na Manchester United marže Přečtěte si více

Mezitím má Southgate příležitost se jmenovat se seniory. Ačkoliv by tento týden mohl tento rozvrat odradit od podněcování okamžitých radikálních změn k plnému týmu, nebude se vyhýbat tomu, že bude rozhodovat o svém čtyřkolovém kouzlu. Marcus Rashford, kterého Allardyce zamýšlel propagovat z Under-21s, může dobře začít proti Maltě ve Wembley namísto zraněného Harryho Kaneho.Osmnáctiletý skóroval proti Norsku hattrick proti juniorům v Southgate v tomto měsíci.

Prozatímní manažer odolal pokušení zahrnout Nathana Redmonda, tak působivého do Southamptonu, do seniorského týmu a do týmu. vpřed zůstane s Aidy Boothroydovou Under-21s, která hraje Kazachstán a Bosnu & amp; Přes mezinárodní okno. Útočník Chelsea Tammy Abraham, který v této sezoně zaznamenal 10 gólů v 13 vystoupeních na půjčce v Bristol City, je v souladu s tím, že si vydělá svou první čepici pod-21 a také první výzvy pro Brendan Galloway, Mason Holgate, Isaac Hayden a brankáři Jonathan Mitchell a Freddie Woodman.