Největší drama nabídla skupina A, kde Slovenky vydřely důležitou výhru 100:95 nad Bosnou a Hercegovinou až po třetím prodloužení. Vítězky si vylepšily bilanci na tři výhry ze čtyř zápasů a budou hrát o postup na evropský šampionát z první příčky. V tomto okně byly stoprocentní, z Černé Hory vydolovaly výhru 73:72.

Slovenští fanoušci si v Ružomberku s Bosnou užili pořádné drama, jehož hlavní hvězdou byla hostující Marica Gajičová. Ta mohla sekundu před koncem základní hrací doby rozhodnout, ale trefila jen jednu šestku, v prvním i druhém prodloužení ale svými body zachraňovala vyrovnání.Nakonec však ani jejích 39 bodů a 19 doskoků nestačilo.

Hlavní střeleckou oporou Slovenek byla s 19 body Angelika Slámová. Žofia Hruščáková obstarala 18 bodů a 10 doskoků.

V druhém zápase ze skupiny A dal Island v Černé Hoře za druhou půli jen šest bodů a ztratil po poločase vyrovnaný zápas 37:69.

V béčku si bezchybnou bilanci udržely Turkyně, které po hladkém průběhu zdolaly Estonsko 86:48. Estonky se trápily střelecky a ve druhé čtvrtině daly jen tři body. V této skupině se dařilo i Běloruskám, po výhře nad Polskem 71:50 stále drží naději na první místo ve skupině.K vítězství nejvíce přispěla 13 body a osmi doskoky Maryja Papovová.

Bez prohry vedou skupinu C Rusky, které si doma pohrály s Albánií 148:35. Ve všech čtvrtinách daly domácí hráčky alespoň 33 bodů a poslední desetiminutovku soupeře drtily 36:2.

V druhém duelu skupiny urvaly Maďarky těsnou výhru 78:76 nad Litvou. Rozhodl o tom koš Krisztiny Raksanyiové osm sekund před koncem.

Třetí výhru ze čtyř duelů mají ve vyrovnané skupině D Řekyně. Čtvrtý tým posledního evropského šampionátu přehrál Portugalsko 81:59, když kontrolu nad zápasem získal ve třetí čtvrtině. Nejlepší střelkyní Řecka byla s 20 body nestárnoucí Evanthia Maltsiová.V druhém zápase v déčku vybojovala Velká Británie košem půl minuty před koncem cennou výhru 76:74 v Izraeli.

Pozici favoritek skupiny F splnily už v úterý Španělky, které zvítězily i ve čtvrtém zápase své kvalifikační skupiny. Tentokrát si doma poradily s Bulharskem hladce 97:57, když měly zápas pod kontrolou od první čtvrtiny. Ve španělském dresu si zahrálo všech dvanáct hráček a všechny daly alespoň dva body.Střelkyněmi zápasu byly čtrnáctibodové členky vítězného výběru Marta Xargayová a Queralt Casasová.

Pohodlnou výhru mají v háčku Italky, které dovolily Makedonii za první a poslední čtvrtinu dohromady jen sedm bodů a vyhrály 93:33. Švédky slaví výhru 63:55 nad Chorvatskem, Amanda Zahuiová z USK Praha se ve švédském dresu blýskla 11 body a 16 doskoky.

Bělorusko – Polsko 71:50
Turecko – Estonsko 86:48