První polovina pokusu o fotbalový zázrak vyšla, na řadě je druhá.
Fotbalisté Žiliny dnes o 20.45 hod. nastoupí v Bilbau na odvetu předkola Evropské ligy proti domácímu Athletic. Slovenský vicemistr v sestavě s více teenagery doma senzačně zdolal ostříleného vítěze španělského Superpoháru 3: 2 a venku se pokusí završit postup do skupinové fáze.

Na stadionu San Mames to nemá žádný soupeř domácích jednoduché, o čem se nedávno přesvědčila Barcelona. V prvním zápase o domácí Superpohár tam utržila debakl 0: 4 av neděli v úvodním kole španělské ligy zvítězila i se štěstím jen 1: 0. Mladý tým MŠK, jehož věkový průměr základní jedenáctky je o pět let nižší než průměr Bilbaa, si však skvělým výkonem doma, když otočil z 0: 2 na 3: 2, vybudoval Betsson iu sebevědomých a tvrdých Basků respekt. Ti už před odchodem ze Žiliny avizovali, že doma určitě postaví to nejsilnější, co mají. “Máme několik zraněných hráčů, ale to nic nemění na našem cíli. Chceme vyhrát a postoupit Nordicbet. Žilina hrála velmi dobře a my se musíme zlepšit, “řekl obránce Bilbaa Bóveda.

Trenér Žiliny Adrián Koule ví, že na završení senzace bude potřebný týmový výkon. “Na hřišti bych rád viděl odhodlaného a namakaným Žiliny, který vystupuje jako jeden celek od první do poslední vteřiny. Aby byl hladový po úspěchu a bylo z něj cítit obrovskou touhu. Chceme od chlapců kvalitní práci. Věřím, že stále máme naději na dobrý výsledek, “prohlásil trenér, který má k dispozici kompletní kádr.