Rozhodují: Ovidiu Hategan – Octavian ssouží, Sebastian Gheorghe (všichni Rumunsko), ŽK: Lukáš Čmelík, 10 185 diváků

ŽILINA. Fotbalisté slovenského vicemistra MŠK Žilina triumfovali ve čtvrtek v prvním zápase play-off Evropské ligy 2015/16 nad španělským Athleticem Bilbao 3: 2.

Favorizovaný čerstvý vítěz španělského Superpoháru přitom v prvním poločase po velkých chybách domácích vstřelil dva góly. Prosadili se Sabin Merino a Kike Sola.

V druhém poločase však v 66. minutě snížil Jakub Paur a v 77. minutě vyrovnal střídající William.A hrdina zápasu třetího předkola v Poltavy opět v nastaveném čase rozhodl o triumfu Žiliny.

Naděje na vytoužený postup do skupiny Evropské ligy tak slovenský zástupce bude reálně živit i ve druhém souboji.

Trenér domácích Adrián Koule zvolil do základu i rekonvalescenta v obraně Ernesta Mabouku. Jeho protějšek Ernesto Valverde poslal do ohně výrazně obměněné základní sestavu.

Oproti jedenáctky z odvety proti FC Barcelona v ní figurovalo jen trio hráčů. Na hrotu chybět autor čtyř branek do sítě FC Barcelona Aritz Aduriz. Důvěru dostal právě Sola.

Odveta je na programu o týden na stadionu San Mames v Baskicku. Hlasy po zápase

Podle oficiálních hlášení je na tribunách 10 185 diváků.Tolik lidí v Žilině na fotbale už dlouho nebylo.

Domácí zatím z hlediska střeleckých pokusů nezaostávají výrazně – 7: 8. Střel na bránu má také více soupeř – 1: 3. Alespoň držení je dáno – 50% ku 50%.

Tempo hry momentálně ustálo, mladý žilinský kádr se nedokáže dostat do původního tlaku. Athletic kontroluje hru, má převahu v držení míče.

Na Slovensko se přišlo podívat i několik příznivců hostujícího Bilbaa. Athleticzales en Zilina. Hora y media para el inicio del partido. #UEL pic.twitter.com/v4wERRjxif – Athletic Bilbao (@AthleticClub) August 20, 2015

Po něm se dostal k hlavičce Jakub Paur. Minul levou tyč.

Zaznamenal čtyři z pěti branek svého týmu.V Žilině je však zatím jen na lavičce náhradníků.

Zaskvěl se zejména na domácí půdě – držitele čtyř primátů (ligový titul, národní pohár, triumf v Lize mistrů i v evropském Superpoháru) deklasoval 4: 0. Na Camp Nou uhrál remízu 1: 1. Sestřih z úvodního zápasu o Superpohár, který vyhrálo Bilbao (4: 0).